Monday, January 26, 2009

W Polsce Żydów nie wypada krytykować. Krytykować można Romów, Ukraińców,Niemców, Arabow.

W Polsce Żydów nie wypada krytykować. Krytykować można Romów, Ukraińców,Niemców, Arabow.


W Polsce Żydów nie wypada krytykować, można narazić się tym, nie tylko środowiskom żydowskim, ale i mediom. Można za to do woli krytykować inne narodowości – Romów, Ukraińców czy Niemców. Wystarczy tylko powiedzieć jedno zdanie krytykujące postawy czy działania środowisk żydowskich a posądzenia o antysemityzm i nietolerancję są pewne.

Żydzi to naród, dla którego los nie był łaskawy. Po zakończonych klęską powstaniach żydowskich, które miały miejsce pod koniec I i na początku II wieku naszej ery, Żydzi zostali wygnani z Palestyny. Od tamtej pory większość narodu żydowskiego żyła w diasporze. To, co z pewnością wyróżnia ten naród od innych, to fakt, że mimo rozproszenia po całym świecie zachował swoją tożsamość i kulturę. To, co ich łączy, niezależnie od miejsca zamieszkania to najczęściej religia. Wielka wiara, jaką nacechowani są Żydzi, pozwoliła im przez ponad dwa tysiące lat zachować swoją kulturę. Naród ten jest bardzo solidarny.

Politycy, media, dyplomaci, tematu Żydów unikają jak ognia. Boją się, aby przypadkiem nie powiedzieć złego słowa o tym narodzie, co zresztą media skrzętnie na pewno by odnotowały i opisały, przypisując owej osobie "antysemityzm" To, co skłoniło mnie do napisania tego artykułu, to moja wędrówka po forum internetowym, gdzie ludzie wyrażają swoje opinie bez żadnych zahamowań, piszą co myślą. Choć te opinie często są skrajne, to na pewno nie można zarzucić im jakiejś zależności, zależności, która z oczywsitych względów występuje w wypowiedziach polityków czy w mediach.

Osoba o nicku Pełny Nienawiści napisała: "Dlaczego Arabów, którzy walczą o swoje ziemie nazywa się terrorystami a Żydów, którzy ich wypędzili ze swoich ziem się głaszcze? Gdzie jest ONZ?" Inny forumowicz napisał: "Wielu ludzi po prostu lituje się nad Żydami wiedząc, przez co oni przeszli w okresie II wojny światowej. Natomiast wielu jest ociemniałych, którzy nie wiedzą, co Żydzi zrobili i robią tym, których uważa się dziś za terrorystów."

Dlaczego w Polsce i nie tylko, temat Żydów jest tematem tabu, dlaczego większość boi się ich krytykować? Może boją się reakcji mediów i przypięcia etykiety antysemity. Broń Boże, nie jestem żadnym antysemitą, tylko uważam, że Żydzi to taki sam naród, jak każdy inny.